Thursday, February 22, 2007

Kaks piletit ekvaatorile, palun!

Mõmmikud jõudsid ekvaatorile- mina lõuna- ja Thea põhjapoolkeral.

Marianne:

Järgmisel hommikul alustasime päris vara – Quito meenutas Helsingit oma karge õhu ja korralikkuse poolest. Kiikusime mõnda aega ennastunustavalt ühes pargis ning pärast sõitsime bussiga koloniaal-Quitosse. (linna ajalooline osa). Bussisõit oli meie jaoks päris karm ja tugevat ohutunnet tekitav, sest tänavad olid väga järsud ning tee oli teravate kurvudega ning läks mäest ülest-alla. Lisaks sellele ei läinud buss hästi käima ka.

Vana Quito oli muidugi natuke rohkem ligadi – logadi kui linna uus osa ,aga seda ka kõige- kõige pehmemas variandis. Võrreldes Centro de Limaga oli Quito ajalooline keskus ikka väga ilusate majadega ning muidu ka kena ja viisakas. Vaatasime veidi ringi ning shoppasime õige pikalt ühes odavas nännipoes (ma valisin omale plätusid).

Edasi tahtsime ekvaatorile minna kuna Quito asub väidetavalt ainult 13 km sealt lõunapool. Sõitsime kõigepealt tükk aega rongi meenutava metrobussiga, oles ise üsna hirmul, kuna bussijuht kihutas rämedalt (peale eilset bussiõnnetust oli närv eriti püsti). Metrobusside lõppjaamast läksime teise bussi peale, firma “Transhemisferico” – sihtpunktiks “Mitad del Mundo”. Buss oli päris täis ja meil polnud õieti aimu ka, et kuhu täpsemalt minema peame. Theale üritas vahepeal üks Jehoova tunnistaja linnugripivastaseid ravimeid müüa.

Lõpuks pidime maha minema ja meid ootas ees üllatatuslikult ekvaatoriteemaline park. Kusjuures, ekvaatorile oli sissepääsupilet 2 USD. Ekvaatorijoon ja ilmakaared olid kenasti maha märgitud, nii et saime hulganiselt totakaid pilte teha. Muud seal just eriti palju vaadata polnud – mõned näitused olid ka. Tagasitee kesklinna oli sama segadusseajav kui minek – aga kohale me jõudsime.
Õhtul sõime jälle itaalia toitu - ainus, mis veel üle pole visanud. Riisi ei taha enam üldse näha. Mahlad on ka siin Ecuadoris veidi teised kui Peruus – näiteks mingi puutomat ja mõned, mille nime ma ei suuda meelde jätta – aga päris head.


Ekvaatori teemapark


0 Comments:

Post a Comment

<< Home